Dziś jest: 07-07-2020         Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Straż Miejska w Trzebnicy
IMG1.jpeg IMG2.jpeg IMG3.jpeg IMG4.jpeg IMG5.jpeg

Informacja dotycząca działań w Droszowie

W związku ze znaczną liczbą zapytań wpływających do naszej jednostki informujemy, że działania kontrolne z użyciem urządzenia rejestrującego prowadzone w dniach 08 i 09 czerwca br. w miejscowości Droszów (droga wojewódzka 340) były realizowane na zlecenie Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. Wyniki tych czynności służą celom statystycznym i na ich podstawie Straż Miejska w Trzebnicy nie będzie wszczynać postępowań w sprawach o wykroczenia

Nasze działania związne były z wnioskiem Sołectwa Droszów o zmianę organizacji ruchu na drodze przebiegającej przez tą miejscowość. Wniosek ten został przekazany zarządcy drogi oraz Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy. Jedną z  czynności podjętych w celu jego rozpatrzenia było przeprowadzenie pomiaru dynamiki ruchu na odcinku drogi objętym wnioskiem. Zadanie to zostało zlecone Straży Miejskiej w Trzebnicy jako dysponującej urządzeniem rejestrującym, które mogło być i zostało wykorzystane do tego celu.

Ponieważ pomiar nie był prowadzony w trybie określonym w ustawie Prawo o ruchu drogowym Straż Miejska w Trzebnicy nie będzie wszczynać postępowań wobec kierujących pojazdami sporządzając wyłacznie opracowanie statystyczne pomiaru, które zostanie przekazane Policji.