Dziś jest: 11-07-2020         Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
Straż Miejska w Trzebnicy
IMG1.jpeg IMG2.jpeg IMG3.jpeg IMG4.jpeg IMG5.jpeg

Rok 2013

 • Czworonożni przyjaciele

  Zdjęcie1799.jpeg Coraz częściej trzebniccy funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymują zgłoszenia o bezpańskich psach. W piątek 5 kwietnia otrzymaliśmy dwie informacje o wałęsających się psach w miejscowości Głuchów Górny i Domanowice. 

 • Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży

  Pogadanka 2.jpegFunkcjonariusze Straży Miejskiej w Trzebnicy prowadzą szereg zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży gminnych placówek oświatowych. Tematyka spotkań dotyczy bezpieczeństwa w domu, w szkole, na podwórku, w ruchu drogowym. Dzięki Fionie można też zaprezentować właściwą postawę i zachowanie w styczności z nieznajomymi psami.

 • Masz psa - masz obowiązek

  pies.jpegW dniu 22.03.2013r w m. Brochocin interweniowano w związku ze zgłoszeniem o luźno biegających psach. Na miejscu ustalono właściciela zwierząt, wobec którego zastosowano sankcję zgodnie z Kodeksem wykroczeń oraz wyznaczono termin usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości

 • Udzielenie pomocy

  pogotowie.jpegW dniu 21.03.2013r. o godz. 11.20 w m. Boleścin funkcjonariusze zauważyli przy drodze leżącego w śniegu mężczyznę. Mężczyzna ok.70l, był wyziębiony i skrajnie osłabiony. Wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał go do trzebnickiego szpitala celem udzielenia pomocy.

 • Odpadające fragmenty z balkonu

  Zdjęcie1766.jpegW dniu 21.03.2013r na ul. Św. Jadwigi interweniowano w związku ze zgłoszeniem o odpadających fragmentach balkonów w budynku wielorodzinnym. Na miejscu przeprowadzono rozmowę z zarządcą budynku, który polecił administratorowi nieruchomości niezwłoczne zabezpieczenie miejsca oraz naprawy elewacji.

 • Rozklejanie plakatów

  zakaz-plakatowania_4056.jpegW dniu 14.03.2013r ok. g. 1950 na ul. Wrocławskiej ujęto dwoje nieletnich (15 i 16 lat), którzy rozklejali na słupach oświetleniowych reklamy jednej z firm parabankowych. W związku z popełnieniem czynu zabronionego zostali przewiezieni do KPP Trzebnica skąd odebrali ich opiekunowie.

 • Szkolenia Strażników

  emblemat.jpegOprócz działań bezpośrednio związanych z wykonywaniem zadań ustawowych strażnicy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. W ostatnim okresie trzech funkcjonariuszy uzyskało uprawnienia do transportu zwierząt co jest związane z licznymi interwencjami kończącymi się przewozem zwierząt do schroniska.

 • Utrudnienie ruchu

  Zdjęcie1009.jpegW dniu 12.03.13r o godz. 20.20 na ul. Wrocławskiej patrol Straży Miejskiej zauważył pojazd ciężarowy (cysterna), który mimo obowiązującego zakazu usiłował przejechać pod wiaduktem kolejowym. Tym razem nie doszło do uszkodzeń pojazdu i wiaduktu jednakże ciężarówka utknęła pod wiaduktem blokując częściowo przejazd.

 • Nietrzeźwy rowerzysta

  60066.jpegW dniu 08-03-2013 r. patrol Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca o nietrzeźwym rowerzyście, który jechał zygzakiem ulicami miasta. Na ul. Lipowej strażnicy zauważyli leżący rower i mężczyznę, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu.

 • Pożar Winnej Góry

  Zdjęcie1013.jpeg W dniu 07-03-2013 r. ok godz. 11:35 patrol straży miejskiej udał się w rejon Winnej Góry, gdzie paliły się suche trawy. Na miejsce wezwano również jednostkę gaśniczą PSP. Strażnicy zabezpieczyli miejsce prowadzenia działań przed dostępem osób postronnych oraz pomagali nie dopuścić do rozprzestrzenienia się pożaru na inne sąsiadujące rejony.