Dziś jest: 27-01-2021         Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
Straż Miejska w Trzebnicy
IMG1.jpeg IMG2.jpeg IMG3.jpeg IMG4.jpeg IMG5.jpeg

Sierżant Uśmiech i bezpieczeństwo

Program Prewencyjny „Sierżant Uśmiech” zaprezentowano podczas piątkowej konferencji 21 października 2011r  o godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim. Jego zadaniem jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa wśród dzieci przedszkolnych i szkolnych. W tym celu z najmłodszymi będą spotykać się pracownicy Policji, jednostek podległych, a także Strażnicy Miejscy.

Dla najmłodszych, którzy wezmą udział w programie, przygotowano kolorwą atrakcję - książeczkę edukacyjną „Sierżant Uśmiech” autorstwa Wiesławy Kucięby – trzebnickiej radnej i bajkopisarki.

DSC05440.jpeg
 Realizacja programu „Sierżant Uśmiech” zakłada zorganizowanie cyklu spotkań z najmłodszymi we wszystkich przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie powiatu trzebnickiego. Dzieci podczas prelekcji zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauczą się bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po chodniku, a swoją wiedzę będą mogły sprawdzić w trakcie konkursów. Program będzie realizowany do czerwca 2012 roku.

W piątkowej konferencji udział wzięli: przedstawicieli sektora edukacyjnego, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy i regionu, policjanci, a także pracownicy Straży Miejskiej. Gości przywitał gospodarz burmistrz gminy Trzebnica Marek Długozima oraz Komendant Powiatowy Policji insp. Maciej Kucharski. - Jednym z priorytetowych zadań, które konsekwentnie realizujemy na terenie gminy Trzebnica, jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców. Działania edukacyjne skierowane zarówno do dzieci i młodzieży to bardzo ważny aspekt naszej działalności. W związku z tym cieszę się, że mogłem być gospodarzem tej konferencji. Takie projekty pokazują również, jak dobrze może rozwijać się współpracy między Policją i Strażą Miejską.

Pierwsza z konferencyjnych prezentacji dotyczyła najważniejszych inwestycji zwiększających bezpieczeństwo na terenie miasta i całej gminy Trzebnica. Wygłosił ją Jakub Szurkawski – pracownik działu promocji. Wśród zadań realizowanych przez gminę Trzebnica wymieniono m.in. budowę dróg, chodników i parkingów, budowę nowoczesnych placów zabaw i świetlic na wioskach i przede wszystkim powołanie przez burmistrza Marka Długozimę Straży Miejskiej. O jej działaniach opowiedziała inspektor Anna Cisak. Natomiast sam program „Sierżant Uśmiech” zaprezentowała Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy i autorka książeczki edukacyjnej Wiesława Kucięba.

 DSC05466.jpeg
O działaniach Straży Miejskiej opowiadała Inspektor Anna Cisak pracownik Straży Miejskiej w Trzebnicy

DSC05477.jpeg