Dziś jest: 07-07-2020         Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa
Straż Miejska w Trzebnicy
IMG1.jpeg IMG2.jpeg IMG3.jpeg IMG4.jpeg IMG5.jpeg

Dwa (nie)identyczne zgłoszenia

Kilka minut po południu interweniowano wobec 60-letniego mężczyzny, który leżał na chodniku. Mężczyzna był przytomny, jednakże jego stan wskazywał na konieczność udzielenia pomocy medycznej. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego potwierdził dokonaną przez funkcjonariuszy ocenę i zabrał mężczyznę do szpitala celem dalszych badań.

Niecałą godzinę później podjęto interwencję wobec mężczyzny l. 50, który leżał na chodniku w stanie upojenia alkoholowego. Na miejsce zdarzenia przyjechał również zespół ratownictwa medycznego, którego dyspozytor również odebrał zgłoszenie o leżącej na chodniku osobie. Ponieważ nietrzeźwy nie wymagał pomocy medycznej, został odtransportowany radiowozem Straży Miejskiej do miejsca zamieszkania. Mężczyznę tego czeka jeszcze konieczność wytłumaczenia swojego zachowania przed obliczem Sądu.

Jeśli widzimy osobę, której stan lub okoliczności, w których się znajduje mogą stanowić dla niej zagrożenie życia lub zdrowia mamy obowiązek udzielenia tej osobie niezbędnej pomocy. Nawet jeśli ograniczymy naszą pomoc do powiadomienia odpowiednich służb (tel. 112, 997,999 lub 998) możemy uratować komuś życie.